Recenze: Velký test horkovzdušných fritéz do 2500kč.

28.02.2020

V dnešní době zdravého životního stylu je pro mnohé lidi obtížné vzdát se těžkých, smažených jídel. Horkovzdušné fritézy jsou proto zlatou střední cestou při přípravě jídel zdravější a lehčí formou. Nejedná se přitom o klasické fritézy, kde jídlo doslova plave v přepáleném oleji. Horkovzdušné fritézy využívají horký vzduch a jen malé množství oleje, čímž výrazně snižují kalorickou hodnotu připravovaného jídla. Na trhu jich dnes existuje obrovské množství a právě proto jsme si pro Vás připravili recenzi VAŘÍME VŠE horkovzdušných fritéz do 2500 korun, od kterých můžete očekávat ceně odpovídající kvalitu.Smažení je jedním z nejpoužívanějších způsobů vaření na světě. No právě smažená jídla obsahují vysoké množství nasycených tuků a kalorií, které jsou pro naše zdraví velmi škodlivé. Spojují se zejména se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních chorob, cukrovky a obezity. Pokud se ale smažených jídel nevíte vzdát, existuje pro Vás ideální řešení vaření, a to horkovzdušné fritézy. 

Horkovzdušné fritézy se považují za revoluční kuchyňský spotřebič a jednoho z nejlepších pomocníků v každé domácnosti. Jejich hlavní výhodou je zdravá příprava jídla s nízkým obsahem kalorií a tuků, které je zároveň křupavé a šťavnaté. S horkovzdušnou fritézou si můžete dopřát všechny své oblíbené fritované jídla, ale s menším množstvím kalorií, tuků a trans-mastných kyselin, jako kdybyste je smažili tradičně na oleji. Můžete tedy kráčet s moderními, zdravými trendy, a přitom stále jíst smažené pokrmy. Fritézy se také vyznačují širokým využitím. Pomocí horkovzdušné fritézy se dají připravit jídla jako hranolky, řízek, smažené křidélka, pečené kuře, steak, ale také pečená zelenina. Některé fritézy dokážou kromě smažení i pečení pizzy a různých koláčů a sladkých dezertů. Další velkou výhodou horkovzdušných fritéz je jejich rychlé nahřátí. Mnoho druhů fritéz se ani nepotřebuje nahřívat, jednoduše vložíte jídlo, zapnete a fritéza začne pokrm okamžitě připravovat. Také se fritézy dají rozložit do nejmenších kousků, proto je jejich čištění snadné a rychlé.

Nevýhody horkovzdušných fritéz se hledají opravdu těžko. Patří zde zejména cena, která může být vyšší než u klasických fritézách, ale není to tak v každém případě. Také při určitých pokrmech může být doba přípravy delší.


           VÝHODY                                                NEVÝHODY

  • zdravější příprava pokrmů                     vyšší cena než klasické fritézy
  • široká škála využití                                 delší doba vaření
  • rychlé nahřátí
  • snadné čištění

Test Fritéz do 2 500 kč

Hlavní charakteristikou horkovzdušných fritéz do 2 500 korun je menší objem, který znamená menší množství připravovaného pokrmu najednou. Výkon však zůstává nezměněn. Tyto horkovzušné fritézy jsou vhodné pro jednotlivce, páry nebo menší rodiny, které nepotřebují velké množství smaženého jídla. Níže jsme vybrali 5 horkovzdušných fritéz s nejlepším hodnocením.


1. TRISTAR FR-6980

Stylová horkovzdušná fritéza TRISTAR FR-6980 se hodí do každé kuchyně. Velikost fritovací nádoby na jídlo je 2 litry, přičemž nádoba je určena na smažení jakéhokoliv jídla. Velkou výhodou je jednoduché nastavení teploty vzduchu smažení, která se pohybuje od 80 do 200 stupňů. Teplotu si tedy můžete vybrat sami, podle toho jaký pokrm zrovna připravujete. Příkon fritézy je 1000 W a její výbava obsahuje časovač a jeden vyndavací koš i s rukojetí. Vyrábí se ve dvou barevných provedeních, ve stříbrné a černé. Cena této fritézy se pohybuje kolem 1 299 kč.


Horkovzdušná fritéza Klarstein Wel Air Fry Vás na první pohled upoutá svým moderním vzhledem a mnoha funkcemi. Její velkou devizou je rovnoměrné opékání, smažení, grilování či pečení bez potřeby předem fritézu nahřát. Také má funkci rozmrazování potravin. Fritovací nádoba má objem 1,5 litru, a příkon 1230 W. Na vrchní straně fritézy jsou dominantní dva knoflíky, pomocí kterých se jednoduše reguluje čas a teplota, přičemž o dosažení ideální teploty Vás budou informovat dvě svítící kontrolky. Fritovací vanička má nepřilnavý povrch a dá se celá vyjmout, takže její mytí nebude problém. Vyrábí se v černé a červené barvě. Cena horkovzdušné fritézy Klarstein Wel Air Fry se pohybuje kolem 1 499 korun, co je při vyšší kvalite fritézy výborná cena.


3. SEVERIN FR 2455


Severin FR 2455 je kompaktní horkovzdušná fritéza, která je navržena tak, aby zabrala méně místa než papír ve velikosti A4. Hodí se proto do menších bytů nebo pro domácnosti, které nechtějí být "zaházela" zbytečně velkými domácími spotřebiči. Výhodou této univerzální a všestranné fritézy je keramická nádoba s objemem 1,8 litru, která vystačí například na 2-3 porce hranolek, a která je díky svému materiálu odolná vůči poškrábání nebo připálení. Dalším zajímavým atributem je led displej s dotykovým ovládáním, pomocí kterého jednoduše a rychle nastavíte teplotu a délku fritování pokrmu. Klíčové vlastnosti této horkovzdušné fritézy jsou příkon 900W, časovač se zvukovým signálem, pojistka proti přehřátí a v neposlední řadě automatické vypnutí po zaznění zvukového signálu. Severin FR 2455 je tedy bezpečná a praktická horkovzdušná fritéza, která se hodí do každé domácnosti, za pouhých 1 899 korun.

Horkovzdušná fritéza Easy Fry Classique od známé, dlouhodobě působící značky Tefal, je kvalitním a spolehlivým spotřebičem, jehož výkon Vás překvapí v každém ohledu. Vyznačuje se unikátní inovativní technologií 3D Air Pulse, pomocí které bude jídlo křupavé a rovnoměrně propečené, bez zbytečného množství oleje. Fritéza se dá využít nejen při klasickém smažení, ale dokáže i upéct maso, či pečivo. Nádoba na smažení má nadprůměrně velký objem 4 litry, přičemž je ln vyjímatelná a omyvatelná iv myčce. Fritéza je vybavena praktickým časovačem a příkonem 1500 W. V případě, že by se vám fritéza nebodaj pokazila, značka Tefal se pyšní 10 letou zárukou na všechny své produkty. Tefal Easy Fry Classique patří do vyšší řady horkovzdušných fritéz, dostupnou při ceně 2 499 kč.

Poslední horkovzdušnou fritézou, kterou jsme do našeho testu zařadili je fritéza NOVA 180150. Ačkoliv značka Nova je na trhu poměrně neznámá, tato fritéza je jeden z jejich nejlepších kuchyňských spotřebičů. Obsahuje až 8 různých programů, které můžete při svém vaření využívat. Objem smažícího koše je 3,2 litru a příkon 1500W. Pomocí moderního LCD displeje fritézu jednoduše nastavíte a po celou dobu smažení máte informace vždy přehledné a viditelné. Horkovzdušná fritéza je snadno rozložitelná pro praktické mytí a tělo je tepelně izolované, takže nehrozí riziko popálení. Cena tohoto moderního a inovativního produktu se pohybuje okolo 2 399 korun.


Závěr


Značka          TRISTAR             KLARSTEIN        SEVERIN            TEFAL                 NOVA

Cena              1 299 kč              1 499 kč             1 899 kč             2 499 kč            2 399 kč

Objem            2 litry                   1,5 litru                1,8 litru               4,2 litru              3,2 litru

Příkon             1000W                1230W                900W                 1500W              1500W

Funkce          Termostat             Časovač            Časovač             Časovač            Displej

                       Časovač                                                                                              Časovač 

Hodnocení       ++++                      +++                    +++                     +++++                 +++++Vaříme VŠE recept na zeleninové chipsy

A teď, když jste si svou horkovzdušnou fritézu vybrali, Vám na inspiraci ukážeme recept lehké pochutinky, kterou si můžete uvařit například večer k telce namísto klasických mastných a nezdravých chipsů. Nejlepší na tomto receptu je, že se dá udělat z ledajaké zeleniny, stačí zapojit svou fantazii!

Na zeleninové chipsy budete potřebovat:

  • 1 velký batát
  • 1 středně velký celer
  • 1 středně velkou červenou řepu
  • kapku olivového oleje (nebo i jiného dle chuti)
  • sůl
  • koření dle chuti


Návod na přípravu:

1. Zeleninu oloupejte, omyjte a nakrájejte na co nejtenčí kousky.

2. Nakrájenou zeleninu rozmístněte na pečící papír a odložte na 10 minut, dokud se ze zeleniny neabsrobuje nadbytečná vlhkost do papíru

3. Osolte a opepřete zeleninu podle vlastní chuti

4. Vložte zeleninu do horkovzdušné fritézy a nastavte program na zeleninu podle návodu přiloženého k fritéze

5. Každých 5 minut chipsy vyberte a zatřeste s nimi, aby se o sebe nepřilepily

6. Když budou chipsy křupavé, vyberte je

7. Podáváme je s dipem podle své chuti (např. Jogurtový)


Dobrou chuť :)